Postet & Arkiveret under Ikke kategoriseret.

I henhold til foreningens vedtægterne har der været indvarslet til valg af Hovedbestyrelse

Der har ikke meldt sig nye kandidater, og på den baggrund fortsætter den siddende bestyrelse.

Hovedbestyrelsen vil konstituere sig inden udgangen af januar 2022, og vi vil derfor i nyhedsbrevet for februar 2022 offentliggøre, hvorledes bestyrelsen har konstitueret sig.

“I bestyrelsen opfatter vi dette som en opbakning fra medlemmerne. Derfor vil jeg og den øvrige bestyrelse fortsat kæmpe dedikeret for vores medlemmers interesser,” siger formand for MH Bill T. Brodersen.

“Jeg kan i øvrigt løfte sløret for, at vi aktuelt er involveret i udviklingen af en ny uddannelse på Erhvervsakademierne, hvor fokus rettes mod klima og bæredygtighed. Vi er klar med mere detaljeret info om dette i første kvartal af 2022,” oplyser Bill T. Brodersen.

Tilbage til nyhedsoversigten